Sprawy SKWK:

KTO KOCHA TEN WIERZY - SIŁA W MŁODZIEŻY
Wpisany przez ewcia   
sobota, 05 marca 2011 22:55

alt

 

"Taka będzie przyszłość Wisły, jakie jej młodzieży chowanie".
 

 

 

W przerwie zimowej mieliśmy trochę czasu do przemyśleń. Wpadliśmy na pomysł, aby troszeczkę ruszyć aspekt, który moim zdaniem u nas kuleje czyli akcje dla młodych kibiców.

 

 

Pierwszym posunięciem miało być zafundowanie biletów dla 30 kibiców poniżej 18 roku życia na mecz z Ruchem.System  doboru był taki, że zadzwoniłem do kilku znajomych i każdy z nich przyprowadził kilku młodych ze swoich rejonów.

 

 

Ostatecznie na Ruchu było 54 fanatyków z kilku dzielnic. Oprócz biletu, każdy z nich dostał szalik, czapeczkę lub koszulkę. Piszę fanatyków, ponieważ część z nich żyje Wisłą na codzień i nie na forum tylko  w naszym  rzeczywistym świecie, a raczej mieście. Znalazło się wśród nich kilku chłopaków z teoretycznie syjonistycznych terenów, ktorzy dużo  ryzykują sympatyzując z Wisłą. Często wybranie Wisły i zarazem trudniejszej drogi kosztuje ich więcej niż każdego z nas. Mnie nikt nie wybija okien w domu, nie goni jak idę do szkoły, nie czeka po klatkach. Oni mają na tyle jaj, że jeszcze dają się gorszym we znaki malując ściany i przerabiając "anty gwiazdy", które widocznie części z Was wcale nie bolą skoro ich tyle na mieście.

 

Część z nich potrafi bronić honoru Wisły nie jeżdząc na mecze na Reymonta, z prozaicznej przyczyny - braku pieniędzy. Chociaż dla mnie to oni są PRAWDZIWĄ WISŁĄ, a nie "lovejoye", których szczytem możliwości jest postanie na meczu, a szczytem waleczności pocisk na necie. Na mecz z Widzewem też planuje zabrać ok 30 osób, chociaż pewnie ta liczba magicznie wzrośnie tak jak w przypadku ostatniego spotkania. 

 

 

Moim celem jest organizowanie darmowych biletów na wszystkich meczach u siebie. Od Was zależy czy mi się to uda, ponieważ finansuje to z kasy zarobionej na sprzedaży pamiątek. Narazie biorę tych, którzy są z polecenia znajomych, ale ta akcja jest otwarta dla wszystkich  i oczekuje inicjatywy z Waszej strony. Niech nasza Wiślacka rodzina się powiększa. Jeżeli sami się o to nie zatroszczymy to kto nas wyręczy? 

 

Do Bytomia opłacamy przejazd dla 100 osób. Plan był taki, że wyjazdowicze jadący do Górny Śląsk pokryją koszt związany z wyjazdem młodzieży, który będzie zawarty w cenie przejazdu. W zasadzie dla większości młodych , jeżeli nie dla wszystkich to będzie pierwszy wyjazd. Wierzcie mi lub nie, ale ten niechciany przez Was gadżet, który zresztą też dostaną będzie często drugą lub trzecią Wiślacką pamiątką jaką mają. Niektórych stać na dobry telefon, którym robią sobie zdjęcia na facebooka, ale inni chodzą w dziurawych butach. Tylko chodzą dumnie, bo nie dają sobą pomiatać. Nie zawsze wygrywają, ale przecistawiają się silniejszym, a napewno liczniejszym. 

 

 

 Kilka słów ode mnie

 

 Piszecie w temacie o wyjeżdzie do Bytomia że nie chcecie gadżetu, który kosztuje 20 zł. Nie mam siły pisać, że te 20 zł przepijacie, albo wydajecie na głupoty, bo nie chce powtarzać tych oklepanych frazesów, które jednak pasują do sytuacji jak ulał, a fajnie jak cały sektor jest w jednakowej koszulce.  Tylko gdyby każdy z Was wziął te niechcianą pamiątke i dał małolatowi z bloku, młodszemu kuzynowi, koledze, komukolwiek, kto załapałby Wiślackiego bakcyla to być może powiększyłby nasze Wiślackie grono.

 

 

Moim zdaniem " nasze Wiślackie grono" ma być elitą. Pewna osoba, bardzo mi bliska zna pewnego kibica Hutnika , który kiedyś przytoczył taką sytuację. Opowiedział jak złapali "ludzi chodzących na mecze" Wisły ( kibicami ich nie można nazwać, bo kibic broni insygniów klubowych), z których część oddała barwy, a część wyrzucila w czasie ucieczki.  Osobiście nie chce takich ludzi w  ARMII BIAŁEJ GWIAZDY. Takich, którzy na mecz już nie pojadą, bo w czasie powrotu do domu spotkały ich nieprzyjemności po ostatnim wypadzie też nie chce. Baranów, którzy zaczną jeżdzić na wyjazdy, gdy przestaną dostawać koszulki za 20 zł tymbardziej nie chce.

 

 

W zimie na pewnym osiedlu ta sama bliska mi osoba rozdała dzieciakom kilka czapeczek i koszulek, które dałem z mojego asortymentu.Odbierając je, 15 letni chłopak powiedział, że to najlepszy prezent jaki kiedykolwiek dostał! Kto wie może jedyny jaki kiedykowiel dostał. A otrzymał za darmo zwykłą koszulkę! Gadżet, za który idąc tokiem rozumowiania niektórych baranów ( trzeba nazwać rzeczy po imieniu) , Was przecież naliczam sprzedając za wyższą cenę niż ją produkuje.  

 

 

Boli was wydanie 20 zł. Antygwiazdy na murach- NIE . Napisy outsidera naszej ekstraklasy na Waszych blokach- NIE. Prezydent miasta nastawiony anty Wiślacko  -NIE (no bo to dobry prezydent, zrobił chodnik u mnie, a znajomego pętle tramwajową , a że publicznie nas obraża?- to mu się wymsknęło) . Dziennikarz.. tfu pismak GóWna szukający sensacji i szykanujący nas - kibiców Wisły -NIE.

 

 

Bycie kibicem Wisły wymaga poświęceń czy Wam się podoba czy nie. To cena jaką się ponosi za bycie FANATYKIEM WISŁY.  Dla kogo to za dużo to niech odejdzie. Bez niego ABG da sobie radę. Ja tu zostaję. Jadę do Bytomia. Ubiorę gadżet. Będę się świetnie bawił. A frajerzy niech siedzą w domach. Przynajmniej barw nie stracą.

 

Chętnych do wsparcia mojej inicjatywy darmowych biletów dla młodzieży finansowo zapraszam na mail:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Belfast

 

 

Przepraszam za charakter artykułu będący zlepkiem felietonu, informacji i moich przemyśleń oraz za chaotyczny styl pisania, ale nie jestem tak doświadczony jak niektórzy malkontenci rozpisujący się na forach interntowych. Pisałem to pod wpływem emocji.

 

Zdanie krytyki mnie nie interesuje. Ja będę robił swoje.

 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież