Sprawy SKWK:

Kto Kocha Ten Wierzy- zbiórka na meczu
Wpisany przez Mateusz   
wtorek, 16 października 2012 15:22

alt

Wesprzyj dzieciaki na Jagielloni.

 

Akcja Kto Kocha Ten Wierzy na naszym stadionie jest prowadzona od ponad półtora roku. W artykule podsumowującym działania SKWK za ubiegły sezon odnieśliśmy się do początków tej akcji, które sięgają marca 2011 roku. Od tego czasu wiele dzieci trafiło na nasz stadion. Niektórzy uczynili to po raz pierwszy, inni zostali dzięki tej akcji jeszcze bardziej ukształtowani, ale jednego możemy być pewni. Z Wisłą już zostaną na zawsze. Aby jednak na Reymonta trafiało wiele im podobnych dzieciaków, akcja jest w dalszym ciągu kontynuowana. I do tejże kontynuacji są potrzebne środki finansowe. Co więc udało nam się do tej pory dla młodych kibiców Wisły zorganizować?


Niewątpliwym kamieniem milowym dla całej akcji był mikołajkowy mecz z Widzewem. Zdjęcia dziecięcego sektora obiegły można zaryzykować całą Polskę, o dopingu „,małych brzdąców” pisało Weszło, a Canal Plus całą inicjatywę umieścił we fleszu kolejki.

alt


Ale działania SKWK w zakresie promocji Wisły wśród najmłodszych to nie tylko takie spektakularne wydarzenia. Ogromną rolę w zaszczepianiu Wiślackości odgrywają spotkania z piłkarzami Wisły, jak chociażby to zorganizowane w marcu, na którym zjawili się Michał Czekaj, Marco Jovanovic i Radosław Sobolewski.

alt


Z dużo mniejszą pompą medialną niż przy okazji meczu z Widzewem na mecze Wisły dalej są zapraszane dzieciaki. Spotkanie z ŁKS-em na wiosnę obejrzało 500 młodych kibiców, mecz ze Śląskiem widziało już prawie 1000 małych fanatyków. Ostatnio dziecięcy doping mogliście podziwiać na meczu z Lechią, co więcej dzieciaki zaprezentowały oprawę, którą namalowały przy pomocy ultrasów na dniu dziecka.

alt


Właśnie wymieniony wyżej Wiślacki Dzień Dziecka był kolejną akcją skierowaną do trójkolorowych dzieciaków. Tego dnia na hali ciężko było znaleźć wolne miejsce, tak wielu rodziców zdecydowało się przyprowadzić swoje pociechy na Wisłę. Z odwiedzinami przybyli nasi piłkarze, dzieci otrzymały prezenty. Każdy był zadowolony. W przyszłości takich imprez planujemy zorganizować jeszcze więcej.

alt

alt


Niecałe dwa tygodnie temu SKWK zorganizowało turniej w szkole podstawowej na osiedlu Kalinowym. Zawody uświetniły otwarcie boiska szkolnego, a rozgrywane na nim mecze sędziowali Michał Czekaj i Łukasz Burliga. Razem z nimi przybyła do Nowej Huty koszykarka Białej Gwiazdy Daria Mieloszyńska. SKWK ufundowało nagrody dla uczestników turnieju, puchary dla zwycięzców. Ciężko doliczyć się wszystkich gadżetów, które tego dnia powędrowały w ręce dzieciaków, zresztą nie tylko tych, które grały w turnieju.

alt

alt


Wszystko, co zostało napisane powyżej to efekt końcowy. Bardzo dobry zresztą. Jednak, aby to wszystko zorganizować potrzeba wiele czasu, pracy i przede wszystkim pieniędzy. Bo przecież wszystko kosztuje: gadżety, nagrody, nawet słodycze. Nikt też nie ma zamiaru poprzestawać na tym, co już udało się zdziałać. W najbliższym czasie planujemy choćby Wiślackie Mikołajki. Na razie akcję finansują osoby ze sklepiku i póki, co do niej dokładają. I mimo, że jest to bardzo szczytna inicjatywa, to więcej potrzebnych środków nie wyczarują. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do Was.


Podczas meczu z Jagiellonią Białystok zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz akcji Kto Kocha Ten Wierzy. Apelujemy, by kibice Wisły nie przechodzili obojętnie obok puszek i wsparli tak naprawdę tych młodych kibiców, którzy niejednokrotnie dzięki SKWK mogą przyjść na mecz Wisły. To od nas tak naprawdę zależy czy Kraków będzie trójkolorowy i czy na nasze mecze będzie chodziło coraz więcej małych fanów, którzy wykazują się ogromną wiernością w nienajlepszych dla klubu czasach, a świadczy o niej ogromne zainteresowanie darmowymi biletami, czy bardzo duża liczba zgłoszeń grup zorganizowanych, mimo fatalnej postawy naszych piłkarzy.

 

Te dzieciaki to fanatycy, dla których mecz Wisły jest najważniejszym świętem, najpiękniejszym momentem tygodnia, dniem, na który czekają bardzo długo. Każdy z nas był kiedyś taki sam, takim samym wydarzeniem był dla niego mecz Białej Gwiazdy. Dlatego warto wesprzeć akcję Kto Kocha Ten Wierzy. Bo nie wrzucić do puszki, to trochę tak jakby nie dać na bilet samemu sobie. Pięć, dziesięć, piętnaście lat temu…
 

 
Komentarze   

#6 JadźkaTS » 2012-10-19 13:55

co do wypowiedzi belfasta, to było raczej wiadome i moim zdaniem dołączenie do SKWK nie powinno być jako że dasz kasę i w nim jesteś, tylko powinno się na to zasłużyć, np właśnie takimi akcjami kiedy jest potrzebna pomoc, a nie ktoś zapłacił składkę i myśli że jest członkiem SKWK i ma tam jakieś ulgi.. bez sens.

JadźkaTS

#5 belfast » 2012-10-16 22:20

Zbiórka zbiórka ale potrzebujemy ok 30 ludzi do pomocy... A narazie sie zgłosiło 5... Do skwk zapisalo sie 300... Dysproporcje trochę duże...

belfast

#4 R33 » 2012-10-16 20:18

"dla których mecz Wisły jest najważniejszym świętem, najpiękniejszym momentem tygodnia, dniem, na który czekają bardzo długo. Każdy z nas BYŁ kiedyś taki sam, takim samym wydarzeniem BYŁ dla niego mecz Białej Gwiazdy."

Tu się nie zgodzę! JEST!

R33

#3 1998 » 2012-10-16 19:13

czy OZNACZA to rezygancje z darmówek na C dla młodzieży ?

1998

#2 blabla. » 2012-10-16 18:32

@ iesław
Dobry pomysł ! :D

blabla.

#1 iesław » 2012-10-16 15:57

Pozytywna Inicjatywa. Zobowiązać jeszcze grajków, że za każdy przegrany mecz płacą na akcję "Kto Kocha Ten Wierzy" przykładowo po 5 stówek. :D

iesław

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież