Sprawy SKWK:

Młoda Wisła śpiewa z nami!
Wpisany przez ra_rj   
niedziela, 23 września 2012 22:50

alt

Z inicjatywy Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków mecz z Lechią Gdańsk z trybun Wiślackiego stadionu obejrzało 1250 najmłodszych fanów naszego klubu. Dodatkowo, w specjalnie przeznaczonym dla nich sektorze zaprezentowana została także oprawa.

 

Warty zaznaczenia jest fakt, że sektorówka zaprezentowana na trybunie E12 została stworzona właśnie przez najmłodszych kibiców, podczas Wiślackiego dnia dziecka. Dodatkowo nasi Ultrasi postarali się także o bonus w postaci chorągiewek, które sprawiły najmłodszym naprawdę sporo radości.

 

Na sektorze E11, E12 i E13 pojawiło się tego dnia ponad 1200 najmłodszych kibiców. Szczególne podziękowania należą się Księdzu Łukaszowi Ślusarczykowi, który zorganizował grupę... ponad 800 ministrantów, z całej diecezji krakowskiej. Chłopcy na meczu bawili się doskonale i na pewno jeszcze nie raz gościć będą na stadionie przy ulicy Reymonta. Dodatkowo liczną grupę ministrantów wsparły reprezentacje uczniów krakowskich szkół podstawowych.

 

Mecz na sektorze E przebiegał w naprawdę wyjątkowej atmosferze. Dzieciaki od samego początku robiły dokładnie to, co osoby zasiadające na trybunie C, kilka razy nawet starając się samemu przejąć inicjatywę. :) Nieco gorzej miała liczna grupa młodych kibiców, która zasiadła w skrajnej części sektora E12 i E13, z tego względu, że niektóre miejsca były tam zajęte przez osoby z biletami lub karnetami. Następnym razem, gdy na stadionie pojawi się równie liczna grupa młodych fanów postaramy się o zmianę lokalizacji dziecięcego sektora, z tego względu, że w kilku przypadkach problem posiadania biletu na dane miejsce i zajęcie go przez dzieci okazał się nie do przeskoczenia.

 

Jako anegdotkę możemy przytoczyć sytuację, gdy w przerwie meczu jeden z przedstawicieli Stowarzyszenia musiał przynieść pisemne oświadczenie o ufundowaniu biletu na najbliższy mecz przy Reymonta dla Pana, którego miejsce zostało zajęte przez dziecko. W żaden inny sposób nie udało się rozwiązać tej sytuacji. Warto dodać, że ostatecznie Pan przesiadł się jedynie o trzy miejsca dalej.

 

Wracając jednak do przyjemniejszego tematu, jako Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków chcielibyśmy bardzo podziękować opiekunom, którzy poświęcili swój prywatny czas na to, by pojawić się z dziećmi na stadionie. Jeszcze raz chcemy podziękować także Księdzu Łukaszowi Ślusarczykowi, za zaangażowanie i pasję, jaką wkłada on w rozwój Wiślackiego ruchu kibicowskiego. Warto zaznaczyć, że Ksiądz Łukasz jest stałym bywalcem naszego stadionu, bardzo często widywanym także na wyjazdach. Mamy nadzieję, że nasza współpraca zostanie utrzymana i jeszcze nie raz na trybunach stadionu zasiądą, żartobliwie przez nas nazywani "Fanatyczni Liturgiczni".

 

Podziękować chcemy także osobom, które zgłosiły się do pomocy. Warty podkreślenia jest fakt, że ponad połowa z nich była posiadaczami karnetu na sektor C - chęć pomocy nie była więc umotywowana możliwością zdobycia darmowej wejściówki.

 

Wkrótce kolejne mecze przy Reymonta - i miejmy nadzieję, kolejne wizyty "Młodej Wisły". Nie ma wątpliwości, że jest to zdecydowanie pozytywny akcent spotkań rozgrywanych na naszym stadionie. Jeżeli tylko pozwolą na to odpowiednie godziny spotkań i dobre chęci opiekunów, możemy być pewni że najmłodsi fani zjawią się przy Reymonta z ogromną przyjemnością.

 

 

 
Komentarze   

#9 Alina » 2012-09-25 13:12

Oby więcej takich :D

Alina

#8 Zjem Ci Klapki » 2012-09-25 00:31

szkoda że nie przeszło to co chciały dzieciaki przebić do starej Wisły na 2 strony "święte Barwy" ale fakt faktem ciężko sie było przebić przecież "to My to My" chyb za 5 razem dopiero się udało :eek:

Ale Pozdro dla ekipy pomagającej było mega na następny raz też sie chyba pisze jak sie uda ;)

Zjem Ci Klapki

#7 Mila » 2012-09-24 19:37

Świetna inicjatywa i w ta strone klub powinien isc jesli chce w przyszlosci zapelniac stadion. Jak sie te dzieciaki teraz wkreca to za rok dwa trzy przyjda ponownie tym razem juz same kupia karnet, przyprowadza znajomych, taka praca u podstaw i efekty przyjda

Mila

#6 1906. » 2012-09-24 18:24

tak ..a najlepszy argument podał taki dość spory pan pod którym uginało się krzesełko:" to jest moje miejsce i żaden gówniarz nie będzie mi rozkazywać ,gdzie mam siedzieć bo chodzę na Wisłę od 30 lat"..coś mi się wydaję ,że jakby to była prawda to by zrozumiał ,że wychowanie młodego pokolenia jest ważniejsze niż jego dobre samopoczucie.Na szczęście jak mu wyjaśniliśmy ,że dzieci będą dopingować i tak czy siak nie będzie nic widzieć to zmienił miejsce:). Co do dzieci to na mega plus. A wogóle jak jedna z dziewczynek zaproponowała ,żebyś my zaśpiewali : to My ,to My..." to myślałem ,że śnie. Jest potencjał do zagospodarowani a i to wielki. Co do pani steward to starała się usadzić dzieci ,ale nie miała takiej siły przebicia jak My :twisted: i zrezygnowała z tego genialnego pomysłu:).
Pozdrowienia dla osób ,które pomagały :) !!!.

1906.

#5 opetanttwsd » 2012-09-24 17:16

potwierdzam zabawa z dziecmi przednia :-) jako osoba pomagajaca na prawde nie ruzumiem ludzi z karnetami chodzilo doslowwnie o pare miejsc a nie chcieli przesiasc sie pare krzeselek dalej mimo tak swietnej akcji .

opetanttwsd

#4 Zjem Ci Klapki » 2012-09-24 15:29

Co do sytuacji na E można też przytoczyć małą rozmowę z panią steward która to zaczęła zabraniać dzieciakom dopingu i usadzała je mówiąc że im nie wolno stać i dopingować na tym sektorze i że zasłaniają one innym kibicom z sektora E mecz. Ale osoby które pomagały wyjaśniły dzieciakom że maja takie samo prawo do dopingu jak sektor C więc niech się nie przejmują tą panią :D :D A jak dopingowały to sami widzieliście ;)

Zjem Ci Klapki

#3 A » 2012-09-24 14:21

Pozdro dla grupki osób,które się zgłosiły do pomocy :-D

A

#2 b » 2012-09-24 08:24

Znam Łukasza, tzn.księdza Łukasza i mogę zapewnić że jest to bardzo "kumaty" ksiądz jeśli chodzi o tematy kibicowskie.

b

#1 Wiślakk » 2012-09-24 06:38

Szacunek za akcję! Wielkie brawa za zorganizowanie akcji:) heh widać,że grupa "Fanatyczni Liturgiczni" pomogła - w końcu Jeżeli Bóg z nami to któż przeciw nam :P

Wiślakk

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież