Sprawy SKWK:

Siła w młodzieży!
Wpisany przez redakcja   
sobota, 14 kwietnia 2012 21:10

alt

Podczas meczu z ŁKS-em na trybunach Wiślackiego stadionu zasiadło ponad pięciuset uczniów krakowskich szkół podstawowych. Zostali oni zaproszeni na to spotkanie przez Stowarzysznie Kibiców Wisły Kraków. To już drugi raz w tym sezonie na tak dużą skalę zorganizowaliśmy akcję, która ma na celu pokazanie młodym Wiślakom, jak swoją drużynę dopingują kibice Wisły Kraków.

 

Tym razem jednak (w przeciwieństwie do spotkania z Widzewem Łódź, które odbyło się 4 grudnia) młodzi kibice zostali zaproszeni na trybunę E. Wielu z nich nie kryło jednak rozczarowania, gdy dowiedziało się, że nie dane im będzie zasiąść w sercu Wiślackiego stadionu. Szybko jednak dali się przekonać, że z sektora E11 także da się dopingować swoją drużynę.

 

O tym, że będąc na trybunie położonej wzdłuż boiska można z takim samym zaangażowaniem kibicować Wiśle Kraków również i my  szybko się przekonaliśmy. Młodzi Wiślacy prowadzili doping, którego nie powstydził by się żaden ze stałych bywalców sektora C. Z wielką uwagą przyglądali się bardziej doświadczonym osobom zasiadającym w Wiślackim młynie- i śmiało można powiedzieć, że naśladowali je właściwie we wszystkim.

 

Skakanie, chwytanie się za bary, rzucanie szalikami, obracanie się tyłem do murawy- żadna z tych czynności nie sprawiała młodym kibicom najmniejszego problemu. Największa radość na sektorze panowała jednak wtedy, gdy gniazdowy sektora C zwracał się bezpośrednio do naszych gości. Z wielkimi emocjami odpowiadali na zadawane pytania, wielokrotnie informując cały stadion m.in. o tym, kto rządzi w Krakowie.

 

W drugiej połowie meczu, najmłodsi, nieco zasmuceni faktem, że osoba prowadząca doping dosyć rzadko zwraca się w ich stronę, postanowili, że wezmą sprawy w swoje ręce. Wykorzystając chwilę ciszy na stadionie zmobilizowani wykrzyknęli, że teraz to "stara" Wisła im odpowiada. Młyn nie miał innego wyjścia, jak tylko pogodzić się z zaistniałą sytuacją, którą zresztą przyjął z dużą radością. Tym samym, to właśnie zgromadzone na sektorze C osoby, musiały dokańczać zaintonowane przez młodych kibiców przyśpiewki.

 

Zabawa przez cały mecz trwała w najlepsze i naprawdę nie sposób było znaleźć choć jedną osobę, która byłaby z jakiegokolwiek faktu niezadowolona. Młodzi kibice po zakończonym spotkaniu wypytywali, kiedy znów dane im będzie się zjawić na stadionie przy Reymonta, który opuszczali nadal śpiewając Wiślackie pieśni.

 

Osobiście mamy nadzieję, że już niedługo staną się oni stałymi bywalcami stadionu przy R22. My ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, by jak najczęściej mogli pojawiać się przy Reymonta.

 

Dziękujemy nauczycielom, rodzicom i opiekunom, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i przyprowadzili swoje pociechy na stadion. Dziękujemy także osobom, które zgłosiły się do pomocy poprzez stronę SKWK i opiekowały się swoimi grupami. Podziękowania należą się także klubowi, który udostępnił nam sektor E11, na który mogliśmy wydrukować dla najmłodszych bezpłatne bilety.

 

Mamy nadzieję, że wkrótce na Reymonta 22 zawitają kolejni młodzi kibice, a my zmotywowani ich obecnością dopingować będziemy co najmniej tak dobrze, jak podczas dzisiejszego meczu.

 

 

Pierwsze zdjęcia z trybuny E obejrzeć można klikając TUTAJ.

 

 

Doping najmłodszych kibiców:

 

 

 
Komentarze   

#12 matys87 » 2012-04-15 16:23

Jak szli ul. Miechowską to śpiewali ,,to my, to my wściekłe psy" :D

matys87

#11 LUKASZ » 2012-04-15 16:00

SIŁA W MŁODYCH , MŁODZI WIŚLACY . 100% POPARCIA .

LUKASZ

#10 Qbson » 2012-04-15 14:48

Brawo za akcje super kibicowali młodzi. Nie to co niektórzy ( szczególnie z C1 i C5) widać na jednym z filmików: (http://www.youtube.com/watch?v=WGmvfevmCQU&feature=relmfu) jak na C5 większość osób po prostu stoi i nic nie śpiewa. :mad:
Tak wogóle to zawodnicy mogliby oddać koszulki dzieciakom , bo co to dla nich? Naprawde nie mogli sprawić przyjemności i pozostawić pamiątki przyszłym odpowiedzialnym za doping kiboli osobom. Pzdr dla wszystkich dających z siebie 1906% w sobotnie popołudnie.

Qbson

#9 Korzeń » 2012-04-15 13:25

fajnie by było jak by Kalwaria też była w to włączona ;)

Korzeń

#8 WislaQurdwanów » 2012-04-15 09:11

To było coś nieprawdopodobn ego, coś niesamowitego, coś nie do opisania, jak Młoda Wisła dopingowała z całych sił razem z Nami, bawiła się, tańczyła, skakała, aż buźka się sama uśmiechała widząc tych Młodych Ludzi jak się bawią razem z Nami i nawzajem się mobilizowaliśmy . Oby więcej takich akcji, WIELKIE BRAWA DLA SKWK

WislaQurdwanów

#7 Matt1111 » 2012-04-15 08:08

super akcja bravo!!!!!!

Matt1111

#6 zelik12345 » 2012-04-15 07:05

"stara wisła odpowiada" :)
szacun młodzi:)
kto kocha ten wierzy siła w młodzieży:)

zelik12345

#5 Dzs » 2012-04-14 23:14

Aż mi się łezka w oku zakręciła, SKWK po raz kolejny dobra robota!

Dzs

#4 scyzor » 2012-04-14 22:33

szacunek dla organizatorw takiej akcji wsrod dzieci .

scyzor

#3 R33 » 2012-04-14 22:21

Takie akcje zawsze będą na zasadzie niespodzianki? Bo może lepiej je zapowiadać bo tak to nie każde dziecko jest uczniem krakowskiej szkoły (albo takiej która wiedziała o akcji), bo np. mieszka poza Krakowem, a tak to od razu by wszystkie dzieciaki razem dopingowali, zajawiali się, trochę poznali i poczuli taką jedność. Może zaprocentowało by to w przeszłości. :)

R33

#2 Madritista » 2012-04-14 22:09

A okrzyki dzieciaków jak wychodziły ze stadionu: "cracovia K, cracovia S, cracovia starą k.... jest" BEZCENNE :D

Madritista

#1 Garbi » 2012-04-14 22:05

Powiem tak media wmawiają nam, że jestesmy tacy czy siacy ale własnie te akcje pokazują prawde. Widząc mllodych wislaków którzy się bawią cos cudownego Brawo Super to jest to. Jestesmy tam gdzies w srodku tabeli i znów prawda wychodzi na jaw, że zostają Ci którzy wiedzą co znaczy SLOWO WIERNOSĆ . :)

Garbi

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież